    Product parameters
    Model
    RL-500
    Voltage
    220V 50Hz
    Power
    0.8kw
    Pumping power
    4.3m3/h 72L/min
    Inflatable power
    0.8Mpa
    Sealing size
    480mm*8mm
    Dimensions
    500mm*340mm*450mm
    Weight
    45kg
    Workbench dimensions
    495mm*300mm